021-22230135 تهران - خیابان ولیعصر بعد از خیابان بهشتی کوچه پردیس پلاک 5 واحد 17
لزوم داشتن مشاور در هر انتخابات چراضروری است؟
لزوم داشتن مشاور در هر انتخابات چراضروری است؟
1402-01-15 0نظر دسته‌بندی نشده سارا حاتمی

لزوم داشتن مشاور در هر انتخابات چراضروری است؟

دموکراسی یا مردم سالاری چییست؟

دموکراسی حکومتی است که در آن مردم برای انتخاب قانون و قانون گذار قدرت دارند. آزادی اجتماع، آزادی بیان، حق زندگی، حقوق شهروندی، حقوق اقلیت ها، رضایت حکومت شوندگان ازموضوعات اصلی دموکراسی می باشد.

دموکراسی انواع مختلفی دارد و جامعه بین الملل نیز شاهد درصد و شاخص بالای مردم سالاری است.

دموکراسی در ایران

ایران از حیث دموکراسی در بین 167 کشور در رتبه 151 قرار دارد. سید روح الله خمینی با شعار (میزان رأی مردم است) بر جنبه مردم سالارانه حکومت جمهوری اسلامی پس از انقلاب 1357 ایران تاکید داشته است. بسیاری از دولت مردان کنونی در جمهوری اسلامی نیز معتقدند رأی مردم میزان و پایه حکومت است و حتی برای آن پایه واساس فقهی تعریف شده است.

دموکراسی چه مزایایی دارد؟

دموکراسی فرصتی برای اصلاح اشتباهات می دهد.اگر درگیری وجود داشته باشد، دموکراسی فضا را برای حل تعارضات می دهد.

دموکراسی به بهبود کیفیت تصمیم گیری کمک می کند.

نکته بسیار مهم این است که دموکراسی به ترویج برابری میان همه شهروندان کشور کمک می کند.

در یک دموکراسی، دولت ها پاسخگوبه انتظارات و نیازهای شهروندان هستند. همه شهروندان در انتخاب نمایندگان دولت خود دارای وزن برابر هستند. این نظام به عنوان یک نظام سیاسی بیشترین پذیرش و تمجید را دارد.

تقسیم قدرت شناخته شده ترین ویژگی دموکراسی این است که شامل تقسیم قدرت بین مقامات است و هیچ انحصاری در یک دست نیست. این امکان جلوگیری از تبعیض علیه هر کسی را فراهم می کند.

این سیستم مردم و دولت را برای رفتار یکپارچه می کند، که باعث ایجاد حس غرور در تبدیل شدن به شهروندان بهتر می شود.

این سیستم به خودی خود آزمونی برای بهتر شدن است.این سیستم چنان مبتنی بر مشارکت مردم است که مردم در صلح و هماهنگی زندگی می کنند. احتمال درگیری وجود ندارد زیرا مردم نمایندگی خود را در دولت دارند.

بنابراین در حکومت دموکراسی نمایندگان از خود مردم می باشند و همه افراد جامعه که دارای صلاحیت باشند می توانند به عنوان نماینده مردم در انتخابات شرکت کنند.

برای شرکت در انتخابات نیاز به طی کردن مراحلی برای تأیید صلاحیت و سپس ایجاد کمپین انتخاباتی و تبلیغات درست دارد. برای اینکه این مراحل به درستی طی شود نیاز به یک شخص با تجربه و متخصص در این زمینه است.

لزوم داشتن مشاور انتخاباتی

شاید ما از تجربه ی کافی سیاسی و مدیریتی جهت فعالیت به عنوان یک عضو فعال شورا پس از انتخابات برخوردار باشیم. اما پیش از رای آوردن هیچ تخصصی نداشته باشیم. تخصص در زمینه پیروزی در انتخابات شورای شهر… پیروزی در انتخابات واقعا سواد می خواهد. و قرار نیست شما به عنوان کاندیدای انتخاباتی در تمامی زمینه ها سواد داشته باشید. و قطعا زمان آن را ندارید که از سواد لازم و تجربه ی برخوردار شوید. موفق ترین شخصیت های تجاری و سیاسی دنیا دارای بهترین مشاورین هستند. مشاورینی که حتی از خود فرد با سوادتر و با درایت تر هستند. فراموش نکنید اینکه چه کسی بیشتر می داند مهم نیست. آنچه مهم است این است که نتیجه بگیریم

مشاوران برای کمک به شناسایی چالش ها، ارائه مشاوره و پیشنهاد راه حل های عملی، از نزدیک با صاحبان و مدیران مشاغل همکاری می کنند. ممکن است مشاورانی را به عنوان پزشکانی تصور کنید که مشکل را تشخیص داده و درمانی را برای کاهش درد تجویز می کنند. از مزایای استخدام مشاور انتخاباتی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تجربه و تخصص

 از آنجایی که مشاوران با کسب‌وکارهای مختلفی کار می‌کنند، ممکن است نسبت به کارکنان داخلی، دانش بسیار گسترده‌تر و عمیق‌تری از روندهای تجاری، چالش‌های صنعت، و فناوری‌ها وراه های و فرایند های جدید وتبلیغات و رسیدن به هدف و پیروزی در انتخابات داشته باشند.

صرفه جویی در هزینه

هنگامی که مشاور انتخاباتی را استخدام می کنید، فقط برای خدماتی که نیاز دارید، زمانی که به آنها نیاز دارید، هزینه پرداخت می کنید. این می تواند صرفه جویی قابل توجهی را در استخدام یک کارمند حقوق بگیر با همان سطح تخصص برای انجام کارهای مشابه ایجاد کند.

علاوه بر این، مشاور انخاباتی در زمینه‌های مختلف – تولید ناب، تامین مالی فعال، برنامه‌ریزی مالی و غیره – می‌توانند مناطقی را که در حال حاضر بیش از نیازتان هزینه می‌کنید شناسایی کرده و به شما در کاهش هزینه‌ها کمک کنند.

صرفه جویی در زمان

تجربه مشاور انتخاباتی به این معنی است که آنها از قبل بهترین شیوه ها را می دانند. به عنوان مثال، یک مشاور ناب می تواند به فرآیند تولید مشتری نگاه کند و خیلی سریع ناکارآمدی ها را شناسایی کند.  مشاوران فاصله مفیدی را از چالش های تجاری فراهم می کنند. آن‌ها از نظر احساسی در عملیات سرمایه‌گذاری نمی‌کنند که صاحبان کسب‌وکار هستند و می‌توانند به راحتی چالش‌ها را شناسایی کرده و به آنها رسیدگی کنند، خواه موضوع اجرای یک فناوری جدید باشد یا تکمیل یک ادغام یا اکتساب.

سفارشی سازی

مشاوران راه حلی برای همه ارائه نمی دهند. ارزش آنها در یادگیری در مورد کسب و کار و اهداف هر مشتری و تطبیق مشاوره و مشاوره استراتژی با چالش های خاصی است که تجارت با آن مواجه است.

این سفارشی سازی به این معنی است که راه حل های یک مشاور انتخاباتی بسیار موثرتر از خدمات مشاوره عمومی است. به عنوان مثال، یک مشاور کمک مالی دولتی می تواند برنامه های بودجه ای را انتخاب کند که کسب و کار شما به وضوح واجد شرایط است و بیشترین شانس موفقیت را دارد.

مشاور خوب چه کسی است؟

مشاوری را انتخاب کنید که نتایج ثابتی داشته باشد. می‌توانید با صاحبان و مدیران کسب‌وکار دیگر در حلقه خود صحبت کنید و ببینید آیا می‌توانید توصیه‌ای دریافت کنید.

همچنین می‌توانید از طریق وب‌سایت‌ها و سایت‌های رسانه‌های اجتماعی، پیشینه مشاوران بالقوه را بررسی کنید. مشاوران برای چه کسانی کار کرده اند و سوابق تحصیلی آنها چیست؟ چه مدت است که آن ها در تجارت هستند؟ چنین اطلاعاتی به شما کمک می کند تا اطمینان حاصل کنید که مشاور منتخب شما یک متخصص واجد شرایط است که نتایج مشخصی را ارائه می دهد.

همچنین در انتخاب مشاور خود به یاد داشته باشید که بهترین مشاوران هم نیازهای فنی و هم نیازهای روانی مشتریان خود را برآورده می کنند.توانایی جمع آوری، ترکیب و تجزیه و تحلیل شناختی اطلاعات در مورد یک کسب و کارهمدلی با وضعیت کاندیداختیار در مورد عملیات کاندید انطباق با آمادگی کاندید برای تغییر و منابع موجود از ویژگی های مشاور خوب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط باما

اتصال ویپ

ازچه طریقی با شما تماس بگیریم:

به اطلاع می رساند

بعداز ارسال این فرم کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهد گرفت. یا جهت تماس با کارشناس های ما با شماره : 02191301505 تماس بگیرید.