دسته‌بندی نشده

پودر لیمو امانی را چگونه درست کنیم؟

پودر لیمو امانی چگونه تهیه می شود؟

لیموی امانی:                                                                                   

لیمو امانی میوه ای است که به طور غیر مستقیم وجود دارد،از همان میوه ی لیمو ترش تازه چیده بدست می آید،نام انگلیسی آن:Citrus aurantifuliaاست.     

نکته:نکته خیلی مهم این است که در کتاب دهخدا از لیموی عمانی به عنوان ((لیمویی ترش از عمان آرند))،به همین دلیل به به غلط با حرف (ع)،عمانی نوشته شده شده است،چرا که کشورعمان فقد مرکبات است،پس درست آن امانی هست با که با حرف(ا)نوشته میشود.   

  

این نوع لیمو به خاطر لقبی که دارد،در کشور اردن و در شهر امان شروع به رشد و توسع پیدا کرد،به همین دلیل است که نام آن لیموی امانی است،سپس در کشور های دیگر مانند لبنان و فلسطین توسعه و گسترش پیدا کرد.

گیاه لیموی امانی در کدام کشورهای دیگر جهان کشت می شود؟

اصالت این گیاه در آسیای جنوبی قابل کشت و بهر برداری است،اما خب امروزه به خاطر پیشرفت علم و تکولوژی خصوصا در کشاورزی و به وجود آمدن شرایط جدید برای کشت و گیاه های کم یاب در آمریکا و آمریکای لاتین نیز استفاده می شود.در کشور ما ایران در شهر های  بندرعباس و میناب و جهرم و جیرفت و کهنوج و شیراز،به طور فراوان قابل کشت و استفاده است.                                                                                                                                              

از لیموی امانی در کدام غذاها استفاده می شود؟

لیموی امانی در کشور ما که سابقه ای طولانی مدت در استفاده از این میوه ی خوش مزه داریم ،در غذاهایی چون قرمه سبزی و قیمه از آن استفاده می کنیم.                                                                                                                                               

در کشورهای دیگر لیمو امانی را به صورت گرد کوبیده و به خوراکی های شامل برنج اضافه می کنند،مثلا در خوراکی پر ادویه ای به نام بهارات یا کبسا از این میوه استفاده می کنند،در کشورهای عرب زبان مثل عراق و کویت و بحرین نیز استفاد می کنند.                                                                                                             


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *