021-22230135 تهران-میدان آرژانتین-بیهقی-نبش هشتم پلاک 4 واحد 5
هوش مصنوعی ChatGPT

فهرست مطالب:

هوش مصنوعی ChatGPT

هوش مصنوعی ChatGPT بحث داغ این روزهای دنیای دیجیتال است که دنیا را تحت تاثیر قرار داده است.

 

به نظر می رسد انسان در راه رسیدن به رویای دیرینه خود یعنی “داشتن یک ربات دستیار” بیش از همیشه به هدف نزدیک است.

 

در این مقاله قصد داریم هوش مصنوعی ChatGPT را به طور کامل و جامع به شما معرفی کنیم و هم چنین مزایا و معایب، کاربردها ونحوه استفاده ی آن را در ایران توضیح دهیم.

هوش مصنوعی ChatGPT چیست ؟

 هوش مصنوعی Chatgpt  یک ربات چت (chatbot) مبتنی بر هوش مصنوعی می باشد.

 

به زبان ساده تر شما می توانید با یک ربات هوش مصنوعی گفتگو کنید، سوالات خود را بپرسید و جواب های منطقی دریافت کنید. در نوشتن یک محتوا یا حل یک مشکل در برنامه نویسی ار آن کمک بگیرید و یا حتی در مورد مشکلات روزمره خود صحبت کنید.

 

این چت بات در واقع توسط حجم عظیمی از اطلاعات آموزش داده شده است تا توانایی پاسخگویی به سوالات کاربران را داشته باشد.

هوش مصنوعی ChatGPT

خالق هوش مصنوعی ChatGPT کیست ؟

هوش مصنوعی ChatGPT توسط شرکت openai در ماه نوامبر سال 2022 عرضه شد و در اختیار عموم قرار گرفت.

 

در معرفی این ربات توسط شرکت openai اینطور مطرح شد که Chatgpt قادر است به سوالات شما پاسخ دهد، اشتباهات خود را بپذیرد و هم چنین از دادن پاسخ های مضر بپرهیزد.

 

ChatGPT3.5 در حال حاضر آخرین نسخه ای است که توسط شرکت OpenAI در اختیار عموم قرار گرفته  و در حال حاضر تعداد زیادی از شرکت‌ها و افراد در حوزه‌ی هوش مصنوعی از این مدل استفاده می‌کنند. گرچه، تنها افرادی که به OpenAI دسترسی حرفه‌ای دارند، می‌توانند از این نسخه به‌صورت مستقیم استفاده کنند، اما برخی شرکت‌ها و سایت‌ها از این مدل به‌صورت API استفاده می‌کنند و قابلیت استفاده‌ی آن را در خدمت کاربران خود قرار می‌دهند.

 

هوش مصنوعی ChatGPT

هوش مصنوعی چگونه کار میکند؟

خبر خوب این است که استفاده از هوش مصنوعی ChatGPT آسان است. تنها با یک ایمیل و یک شماره موبایل می توانید ثبت نام کنید و به دنیای ChatGPT قدم بگذارید.

 

رابط کاربری چت جی پی تی بسیار ساده است. در کادر تعبیه شده سوال خود را بنویسید و دکمه ارسال را بزنید تا پاسخ خود را دریافت کنید.

 

می توانید درباره سوال قبلی خود هم مجددا سوال جدیدی مطرح کنید یا از ChatGPT بخواهید که پاسخ خود را اصلاح کنید چون این ربات قادر است مکالمه را به خاطر بسپارد.

کاربردهای هوش مصنوعی چیست؟

از هوش مصنوعی ChatGPT در بسیاری زمینه ها می توانید استفاده کنید:

 • اگر قصد دارید یک محتوا تولید کنید می توانید از هوش مصنوعیChatGPT بخواهید این محتوا را با رعایت اصول نگارشی برایتان بنویسد و یا نوشته خود شما را خلاصه کند.
 •  
 • اگر در حال یادگیری یک زبان برنامه نویسی هستید می توانید در رفع باگ ها از این هوش مصنوعی فوق العاده کمک بگیرید.
 •  
 • حتی می توانید در طراحی سایت از این ربات برای نوشتن کدهای HTML و CSS  استفاده کنید.
 •  
 • این ربات می تواند در حل مسائل پیچیده ریاضی به شما کمک شایانی بکند.
 •  

به صورت خلاصه می توان گفت که هر چقدر دلتان می خواهد سوال مطرح کنید و به تماشای آخرین فناوری هوش مصنوعی توسعه یافته توسط بشر بنشینید و لذت ببرید.

هوش مصنوعی ChatGPT

چگونه در ChatGPT اکانت بسازیم؟

متاسفانه با استفاده از IP و پیش شماره ایران به دلایل تحریمی قادر نخواهید بود وارد ChatGPT شوید.

 

برای اینکه از سد این مشکل عبور کنید.ابتدا IP خود را با استفاده از ابزارهای مخصوص تغییر دهید، سپس ایمیل خود را وارد کرده و بر روی لینک تاییدی که برای شما ایمیل می شود کلیک کنید.

 

در مرحله بعد از شما خواسته می شود که شماره همراه خود را وارد کنید و از آن جایی که پیش شماره ایران مورد قبول واقع نمی شود باید از شماره های مجازی استفاده کنید.

تفاوت ChatGPT با موتور جستجو چیست؟

وقتی در موتورهای جستجو در مورد یک موضوع سرچ می کنید صفحات وبسایت های مختلف بر اساس کیفیت محتوا و رعایت استانداردهای گوگل به شما نمایش داده می شود.

شما باید مطالب نمایش داده شده را بخوانید تا به محتوای مد نظرتان دست یابید. در واقع منظور این است که شما مستقیما به نتیجه دلخواهتان نخواهید رسید و باید برای این منظور زمان صرف کنید.

 

اما در مورد هوش مصنوعی ChatGPT این مشکل را نخواهید داشت. مطلب مورد نظرتان را از این ربات هوشمند بپرسید و جوابتان را در لحظه و به صورت مستقیم دریافت کنید.

چت جی پی تی،رایگان یا پولی؟

در حال حاضر استفاده از هوش مصنوعی ChatGPT رایگان است و این نسخه به عنوان نسخه ی تحقیقاتی در دسترس عموم قرار گرفته است، چرا که این ربات در حال گرفتن بازخورد از کاربران برای بهبود هر چه بهتر و سریع تر کارکرد خود است. به زبان ساده تر یعنی این ربات از نوع سوالات شما و واکنش شما به پاسخی که دریافت می کنید عملکرد خود را بررسی می کند.

 

البته نسخه Pro این ربات هم عرضه شده و با مبلغی به صورت ماهیانه می توانید از آن استفاده کنید که طبق تجربه ما از کار با نسخه رایگان و Pro، تفاوت محسوسی بین این دو نسخه وجود ندارد.

آیا هوش مصنوعی ChatGPT جایگزین Google می شود؟

در حال حاضر در حوزه ی هوش مصنوعی، ChatGPT انقلابی به پا کرده است و رقیبی ندارد.

 

همین مساله باعث شده است رقبا از جمله موتور جستجو گوگل به فکر بیفتند و در پی تولید موارد مشابه و حتی بهتر باشند.

 

بدون شک در آینده نزدیک شاهد پیشرفت سایر شرکت ها هم در حوزه هوش مصنوعی به همان شیوه ی OpenAI (chatbot) خواهیم بود.

هوش مصنوعی ChatGPT

آیا هوش مصنوعی جایگزین انسان خواهد شد؟

با وجود اینکه هوش مصنوعی ChatGPT بسیاری از کارها را سریع تر و کامل تر از انسان انجام می دهد و قدرت حل مسائلی را در حوزه های گوناگون دارد که دست یافتن به همه آن ها به صورت هم زمان برای انسان غیر ممکن است اما هرگز ظرافت و خلاقیت انسان را ندارد.

 

به عنوان مثال شما می توانید درباره یک موضوع خاص با استفاده از هوش مصنوعی ChatGPT یک محتوا تولید کنید و هم چنین از یک نویسنده یا رزونامه نگار بخواهید درباره همان موضوع مطلب بنویسد. خواهید دید که تفاوت بسیاری بین این دو وجود دارد چرا که نوشته دست انسان حاوی جان مایه کلام اوست و صرفا نشات گرفته از یک منبع اطلاعاتی نیست.

آیا هوش مصنوعی به مشاغل انسانی صدمه خواهد زد ؟

همواره با معرفی یک تکنولوژی جدید این ترس ایجاد می شود که چه میزان از مشاغل وابسته به انسان از دست خواهد رفت.

 

اما باید دانست در واقع جا به جایی در مشاغل اتفاق می افتد نه آنکه مشاغل از بین بروند. به این معنی که هر فناوری نو ظهور سبب ایجاد تغییراتی در نحوه ی انجام کار توسط بشر می شوند. گذشته نشان می دهد که جبهه گیری در مورد فناوری های نوظهور و انقلابی همواره وجود داشته است اما به مرور زمان بشر با همین فناوری که روزی در مقابل آن جبهه می گرفت خو می گیرد.

 

بنابراین می توان گفت هوش مصنوعی هم جای خود را در جوامع بشری خواهد یافت و نگرانی های بشر درباره تاثیر هوش مصنوعی بر جوامع بشری به مرور زمان برطرف خواهد شد.

مزایای هوش مصنوعی

مزایای هوش مصنوعی ChatGPT بیشتر از آن است که در چند جمله بگنجد، بهترین راه این است که آن را امتحان کنید تا خودتان نظاره گر قدرت آن باشید.

با این حال چند نمونه از مزایای این ربات قدرتمند را با هم بررسی می کنیم:

هوش مصنوعی این قابلیت را دارد که به زبان محاوره با آن گفتگو کنید که در نوع خود بی نظیر است و این حس را به شما القا می کند که در حال صحبت در یک فضای واقعی در جامعه هستید.

 • انجام امور تکراری برای انسان ملالات آور است و بعد از مدتی خطای انسانی بالا می رود اما این مشکل در موردهوش مصنوعیChatGPT صدق نمی کند و همواره بدون خستگی پاسخگوی سوالات شما خواهد بود.
 •  
 • هوش مصنوعی ChatGPT همواره برای شما پاسخی خواهد داشت و می توانید روی آن حساب کنید.فرقی ندارد که یک سوال ساده تاریخی از آن بپرسید یا بخواهید مسائل پیچیده را برایتان حل کند یا ایرادات برنامه ای که نوشته اید را بیابد.
 •  
 • با توجه به شغلی که دارید می توانید از چت جب پی تی استفاده کنید. اگر تولید کننده محتوا هستید بهترین محتوا را در اختیار شما خواهد گذاشت اگر دانشجو هستید می توانید در رشته تحصیلی خود به مقاله های غنی دست پیدا کنید و …
 •  

معایب هوش مصنوعی

با تمام پیشرفته بودن، ChatGPT هم محدودیت هایی دارد:

 

 • اگر مدتی با این ربات کار کنید متوجه سبک پاسخ گویی خشک و یکنواخت آن خواهید شد.
 •  
 • ممکن است پاسخ های اشتباه از ChatGPT دریافت کنید اما این جواب های غلط کاملا درست و قانع کننده به نظر برسند.
 •  
 • Chatgpt با استفاده از یک منبع عظیم اطلاعاتی به پرسش ها پاسخ می دهد که محدود به قبل از سال 2021 هستند، بنابراین اگر سوال شما مربوط به سال های بعد از 2021 باشد پاسخی دریافت نخواهید کرد.
 •  
 • با توجه به اینکه این ربات به صورت رایگان در دسترس عموم قرار گرفته و در مدت زمانی بسیار کوتاه کاربران زیادی را جذب کرده است، گاها پیش می آید که به دلیل ازدیاد کاربران با خطا مواجه شده و پاسخگوی شما نخواهد بود و از شما خواهد خواست در زمان دیگری مراجعه کنید.
 •   
 • بیشتر اوقات نیاز دارید که سوال خود را چندین بار و هر بار به صورت جزئی تر بپرسید تا به جواب مد نظرتان برسید یا سوال خود را به چند بخش تقسیم کرده و هر کدام را به صورت جداگانه بپرسید تا برای هر یک جواب جزئی و دقیق تری دریافت کنید.

ارتباط باما

اتصال ویپ

ازچه طریقی با شما تماس بگیریم:

به اطلاع می رساند

بعداز ارسال این فرم کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهد گرفت. یا جهت تماس با کارشناس های ما با شماره : 02191301505 تماس بگیرید.