دسته‌بندی نشده

سرعت اسکوتر برقی

سرعت اسکوتر برقی چقدر است؟

هنگام خرید هر وسیله نقلیه یکی از سوالاتی که در ذهن افراد مطرح می شود میزان سرعت و شتاب وسیله مورد نظر است.اسکوترهای هوشمند هم از این قاعده مستثنا نیستند و اسکوتر سواران تمایل دارند وسیله ای داشته باشند که دارای سرعت و ایمنی بالایی باشد. یکی از سوالات رایج در بین خریداران اسکوتر این است که ماکزیمم سرعت این وسیله تا چه حدی است.برای پاسخ به این سوال باید توجه داشت که عوامل مختلفی بر میزان سرعت اسکوتر شارژی موثر هستند که در ادامه به بیان آن ها می پردازیم.

سرعت اسکوتر برقی از چه فاکتورهایی تاثیر می پذیرد؟

۱) سایز چرخ های اسکوتر:

هر چه میزان قطر چرخ های اسکوتر برقی بیشتر باشد ، سرعت آن افزایش می یابد و تندتر حرکت می کند.اسکوترهایی با چرخ های ۱۰ اینچ بیشترین سرعت را برای اسکوتر سوار به همراه دارند.

۲) توان باتری اسکوتر :

باتری هایی که قدرت بالایی داشته باشند در افزایش سرعت اسکوتر تاثیر بیشتری را اعمال می کنند.

۳) وزن کاربر اسکوتر :

هر چه قدر وزن اسکوتر سوار بیشتر باشد به همان میزان سرعت و کارایی دستگاه کاهش می یابد.مناسب ترین وزن برای رسیدن به حداکثر سرعت در اسکوتر هوشمند ۳۰ تا ۵۰ کیلوگرم می باشد.

۴) محل به کارگیری اسکوتر :

یکی دیگر از پارامترهای مهم در افزایش سرعت اسکوتر می باشد .هر چه این سطح صاف تر و هموار تر باشد سرعت و کارایی دستگاه افزایش می یابد.سطوحی که ناهموار و شیبدار باشند و همچنین حرکت بر روی فرش ، مواردی هستند که سرعت اسکوتر را کاهش می دهند.

۵) نحوی بازنشانی اسکوتر :

در حالت پیش فرض دستگاه به گونه ای تنظیم شده است که از دو سمت اسکوتر شارژی با سطح زیرین خود تراز باشد.اگر بخواهیم سرعت اسکوتر افزایش یابد می بایست از یک سمت ریست اسکوتر را بیشتر کنیم.

۶) شرکت سازنده اسکوتر برقی ، مدل آن و تعداد بردهای استفاده شده در اسکوتر عوامل دیگری هستند که بر سرعت هاوربرد موثر می باشند.

اسکوترهای هوشمندی که از سه برد تشکیل شده باشند کارایی بیشتری را برای دستگاه به همراه دارند.

حداکثر سرعت اسکوتر هوشمند برای اسکوتر سوار چقدر است؟

یک اسکوتر معمولی در حالت عادی به سرعتی برابر با ۱۵ کیلومتر بر ساعت می رسد.البته این میزان سرعت به محیطی که اسکوتر سوار از آن استفاده می کند هم بستگی دارد.در صورتی که شارژ اسکوتر فول باشد این میزان سرعت تا ۲۰ کیلومتر بر ساعت هم قابل افزایش است.

سرعت اسکوتر برقی توسط کاربر چطور تنظیم می گردد؟

محل قرارگیری پاهای کاربر در اسکوتر بر روی پدهای فشار می باشد و در زیر این پدها سنسورهای فشار و ژیروسکوپ ها قرار دارند.سرعت اسکوتر بر اساس میزان فشاری که از سمت اسکوتر سوار بر روی پدها اعمال می شود محاسبه می گردد.هر چه این میزان فشار بیشتر باشد سرعت اسکوتر افزایش می یابد.

آیا راه حل افزایش سرعت اسکوتر برقی را می دانید؟

برای این منظور کافیست بردهای زیر ژیروسکوپ اسکوتر خود را با بردهای سریع تعویض نمایید.این بردها نسبت به بردهای قدیمی سرعت و دقت حرکت اسکوتر را افزایش می دهند.در هنگام خرید برد ها توجه به کیفیت و شرکت سازنده آن و همچنین گارانتی معتبر مهم می باشد.

توجه داشته باشید این مورد برای اسکوترهایی که هوشمند باشند قابل اجرا است.

آیا می دانید چه عواملی در کاهش سرعت اسکوتر تاثیرگذار هستند؟

  • میزان شارژ باتری اسکوتر
  • محلی که در آن از اسکوتر استفاده می شود.
  • مدل اسکوتر و کیفیت برد آن
  • وزن اسکوتر سوار

ریموت در اسکوترهای هوشمند چه کاربردی دارد؟

به وسیله ریموت علاوه بر روشن و خاموش کردن دستگاه ، می توان سرعت اسکوتر را به دلخواه کاربر کم یا زیاد کرد.

آیا سرعت تعریف شده در اسکوترهای برقی برای کودکان خطرآفرین است؟

اصولا اسکوترهای هوشمند به ویژه مدلهایی که برای کودکان ساخته شده است طوری طراحی شده اند که با سرعت بالا حرکت نکنند ولی با این حال همواره باید مراقب کودکان در هنگام استفاده از اسکوتر شارژی بود.

نکته مهم این است که والدین خودشان باید تشخیص دهند که کودکشان توانایی استفاده از اسکوتر برقی با سرعتی که برای آن تعریف شده است را دارد یا ندارد.

برخی از اسکوترهای هوشمند دارای برنامه ای هستند که این امکان را برای والدین فراهم می کند تا سرعت اسکوتر را محدود نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *